Otwarty Biznes

O FUNDACJI

fundacja podaruj lepszy los jest owocem naszej wcześniejszej, kilkuletniej pracy na rzecz pomocy zwierzętomGeneza organizacji sięga tak naprawdę dzieciństwa każdego z nas, wychowanie i własne doświadczenia spowodowały, że los zwierząt nigdy nie był nam obojętny.  Jak to w życiu często bywa o tym, że się poznałyśmy zadecydował przypadek, który zaowocował wspólną pracą dla dobra braci mniejszych. Przez dwa ostatnie lata wspólnie jako prywatne osoby niosłyśmy pomoc głównie zwierzętom domowym. Działania te obejmowały przygarnianie bezdomnych zwierząt, szukanie im domów, leczenie, sterylizacje, kastracje, transport do nowych domów. Oczywiście wszystko było finansowane z naszych prywatnych pieniędzy. Decyzja o założeniu Fundacji długo w nas dojrzewała, a ostatecznym motorem do sformalizowania naszych działań była myśl, że jako organizacja będziemy mogły sprawniej współpracować z przedstawicielami władzy, takimi jak samorządy i policja, w zakresie zadań, które narzuca Ustawa o ochronie zwierząt.

W maju 2015 r. Sąd Rejonowy we Wrocławiu wydał postanowienie o wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego naszej Fundacji.  W zasadzie nasze działania nie uległy zmianie, natomiast współpraca z wyżej wymienionymi organami zaowocowała sprawniejszymi działaniami, np. w formie interwencji z udziałem policji.  Naszymi podstawowymi celami są niesienie pomocy zwierzętom bezdomnym i krzywdzonym, reagowanie i podejmowanie stosownych działań w obliczu znęcania się nad zwierzętami oraz zapobieganie rozmnażaniu się zwierząt. Skład Zarządu Fundacji jest nieliczny, bo są to tylko trzy osoby , ale na szczęście są także nasi wolontariusze, którzy pomagają nam w opiece nad psami, oferują domy tymczasowe, pomoc w organizacji zbiórek, ile wiele innych spraw za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Nigdy za mało rąk do pomocy w słusznej sprawie.

Parę słów o tym, kto w Fundacji czym się zajmuje.

Joanna Kraśnicka – z wykształcenia pedagog ( pracuje zawodowo ), zadania w Fundacji: dom tymczasowy, transport, inspektor do spraw zwierząt ( interwencje ), wizytator, kontakt w sprawie adopcji zwierząt.

Blanka Kraśnicka – studentka prawa, zadnia w Fundacji: dokumentacja Fundacji, obsługiwanie stron internetowych, dom tymczasowy, tworzenie ogłoszeń, zdjęcia, inspektor do spraw zwierząt ( interwencje ).

STATUT FUNDACJI

Kliknij tutaj: Pobierz Statut Fundacji, aby pobrać dokument (plik z rozszerzeniem .odt, Open Office).